RILin Naisverkosto: Johtajapolun erilaiset väylät – pitkän kokemuksen kautta vai suorinta tietä huipulle?
RILin Naisverkosto 8.9.2022:
Johtajapolun erilaiset väylät – pitkän kokemuksen kautta vai suorinta tietä huipulle?
Tervetuloa RILin Naisverkoston vuoden kolmanteen tilaisuuteen, joka järjestetään torstaina 8.9. klo 15.30-17.30. Tilaisuus järjestetään livenä SRV:n pääkonttorilla, Derby Business Parkissa. Osoite on Tarvosalmenkatu, Espoo.
Tilaisuuden teemana on erilaiset johtajapolut.
Tilaisuuden ohjelma:
klo 15.30-15.35
Tervetuloa, Henriikka Hellström, RIL
klo 15.35-16.20
Kaisa Korri, partneri, Ernst & Young Oy
Kaisa Korri toimii tällä hetkellä partnerina Erns & Young Oy:n konsultoinnin liiketoiminta-alueella vastuualuenaan Technology Consulting. Korrilla on yli 15 vuoden kokemus SAPin mahdollistamista liiketoiminnan muutosprojekteista, sekä konsulttina että projektipäällikkönä. Viime vuosina hän on toiminut useiden suurten liiketoiminnan muutoshankkeiden kokeneena hankejohtajana.
Korri vaikuttaa myös Woman in Tech -verkostossa, joka innostaa naisia teknologiabisnekseen ja tarjoaa roolimalleja ja menestymisen reseptejä niin tutkimus- kuin yritysmaailmaan
klo 16.20-16.50
Paneeli päivän teemasta
Moderaattori:
Miimu Airaksinen, kehitysjohtaja, SRV
Panelisteina:
Miia Kari, apulaisjohtaja, Väylävirasto
Heidi Merikukka, projektijohtaja, Ramboll
Leena-Maija Kimari, projektipäällikkö, Helsingin kaupunkiympäristö
klo 16.50 Aikaa keskustelulle
Tilaisuuteen mahtuu 40 ensin ilmoittautunutta!
Tervetuloa mukaan!