PiRILin perhetapahtuma: Kintulammin retki
PiRIL järjestää tämän syksyn perhetapahtumana retken Kintulammille! Retkipäivä on lauantai 14.10.2023 klo 10.00 alkaen.
Mukana aluetta esittelemässä on retkeilypalvelupäällikkö Petri Mäkelä. Hänellä on paljon kerrottavaa alueesta ja sen eri paikoista. Kohteessa voi retkeillä joko ryhmässä tai omia polkuja pitkin. PiRIL tarjoaa osallistujille makkaraa, vaahtokarkkeja ja mehua.
Kokoonnumme klo 10 Kintulammin P1-Parkilla. Osoitteesta Keltolahdentie 47, Tampere löytyy viitta viralliselle parkki- ja lähtöalueelle, jonne matkaa on noin 1,5 km. Alueesta löytyy lisätietoa mm. tampere.fi: Kintulammin retkeily- ja luonnonsuojelualue.
Katso tarkemmat saapumisohjeet täältä!
HUOM. Varaukset tulee tehdä 1 lippu / 1 henkilö periaatteella, ilmoitathan siis kaikki perheenjäsenet erikseen tapahtumaan!
Ilmoittaudu mukaan viimeistään 10.10.2023!
Lämpimästi tervetuloa mukaan!